V skautingu si mladí plnia svoje sny, učia sa nové a zaujímavé veci a nachádzajú si tu skvelých priateľov. Náš výchovný program im dáva šancu zdolať svoj prvý vrchol, vyniknúť, zažiť pocit úspechu a uznanie od druhých.

Chceme ukázať ľuďom, že schopný meniť svet k lepšiemu je každý z nás. Našim cieľom je ukázať, že človek je zodpovedný za svoj život, za svoje okolie – rodinu, komunitu, mesto, krajinu a ich stav. Tak ako je ľudstvo tvorené každým človekom, tak je každá zmena tvorená z veľkého množstva malých skutkov, ktoré dokáže uskutočňovať každý z nás.

Veríme, že mládež je najdôležitejším prvkom, ktorý bude vytvárať zajtrajší svet. Chceme do nej investovať svoje schopnosti a čas na to, aby si túto svoju schopnosť a zodpovednosť uvedomila.

Chceme prispievať k osobnému rastu seba a ľudí okolo nás a skvalitniť život všetkých, ktorí túto podporu príjmu. Prostredníctvom skautingu objavujú, čo môžu v živote dokázať. Uplatňujú tu svoje schopnosti, realizujú sa a zlepšujú v tom, v čom chcú byť dobrí.

Náš zaujímavý program stále láka nových a nových mladých ľudí, ktorí sa pripájajú k našej činnosti.

Dospelí sa zasa dobre cítia v mladom prostredí, kde môžu byť užitoční a pomáhať pri hodnotnej výchove ľudí.

Pre členstvo v skautingu v podstate neexistuje vekový limit. Prijímame všetkých ľudí bez akýchkoľvek rozdielov rasy, vyznania, pohlavia či veku – skauting je pre všetkých, ktorí chcú napredovať, pracovať na sebe, rozvíjať sa a žiť v skupine ľudí podobnej krvnej skupiny.

Skauting vychováva ľudí samostatných a zodpovedných, pripravených na život.

Vo Vajnoroch funguje skauting s prerušeniami vyše 90 rokov. V dnešnej dobe patríme medzi najväčšie a najaktívnejšie organizácie pre mládež na Slovenskua aj na celom svete.

Tajomstvo úspechu v živote nie je robiť to, čo sa nám páči, ale nájsť potešenie v tom, čo robíme.
Thomas Alva Edison