Fotograf

fotografZelený stupeň

1. Družine predstavím fungovanie môjho fotoaparátu, vysvetlím použitie rôznych jeho funkcií (napr. krajina, portrét, šport, makro, auto, Av, Tv, M, nastavenie blesku a pod.)
  2. Viem si stiahnuť fotografie do počítača, vytriediť dobré snímky a pripraviť ich na tlač do minilabu.
  3. Aspoň 3 mesiace dokumentujem činnosť mojej družiny (min. 100 zaujímavých fotografií). Fotografie zoradím do prehľadného fotoarchívu.
  4. Fotograficky som podrobne zdokumentoval jednu väčšiu oddielovú (zborovú) akciu a svoje fotografie som vystavil v klubovni alebo prezentoval v oddielovom časopise.
  5. Nafotil som 5 portrétov, 5 krajiniek a 5 zátiší. Každej fotografii som priradil názov a v rámci malej výstavy v klubovni som ich predstavil družine/oddielu.
  6. Navštívil som aspoň jednu výstavu fotografií.

1. Poznám princíp fungovania môjho fotoaparátu, dokážem sa oňho správne starať a ošetrovať optické časti fotoaparátu.
  2. Dokážem vysvetliť rozdiely medzi digitálnym a analógovým fotoaparátom. Poznám princíp vzniku fotografie na filme aj na digitálnom čipe. Poznám prednosti aj nedostatky oboch typov snímania.
  3. Celý rok som dokumentoval činnosť oddielu/zboru (aspoň 300 fotografií).
  4. Fotografie som zatriedil do prehľadného fotoarchívu. Dokážem urobiť základné úpravy digitálnych fotografií v niektorom z fotografických editorov. Viem, ako fotku orezať, otočiť, zväčšiť či zmenšiť, upraviť jas, sýtosť, farebnosť a pod.
  5. Na čiernobiely alebo farebný film som nafototil fotografický cyklus na ľubovolnú tému.
  6. Nafotil som: 10 portrétov, 10 krajiniek, 10 reportážnych fotografií a 10 fotografií iného zamerania, ako napr. športová fotografia, makro, nočný snímok bez blesku, fotografická koláž a pod. Každej fotografii som priradil názov a v rámci malej výstavy v klubovni som ich predstavil oddielu.
  7. Aspoň 5 mojich fotografií je uverejnených v celoslovenskej skautskej tlači (časopis Skaut, Médium, knihy a tlačové materiály Slovenského skautingu).
  8. Poznám základy kompozície fotografie a na vybraných fotografiách ich predstavím mojej družine.
  9. Moje fotografie zverejním na internete, buď na niektorom z fotografických portálov alebo na vlastnej/oddielovej stránke.