Ručné práce

rucne-praceZelený stupeň

1. Dokážem si prišiť gombík, nášivku a zašiť dieru.
  2. Pre družinu vymyslím 3 alternatívy tvorby družinových insígnií (vyšívanie šatky, batikovanie trička,…) a jedno spolu s družinou aj uskutočním.
  3. Ušijem si vrecúško (peračník, kapsu, peňaženku, obal,…), na ktoré prišijem aj zips.
  4. Vytvorím z drôtu 5rozličných predmetov, ktoré potom darujem.
  5. Pre družinu urobím kreatívnu aktivitu, na ktorej členov družiny naučím aspoň 5rozličných metód kreslenia na papier (tuš a zmizík, fúkanie farieb,…).
  6. Spravím si výlet do prírody, kde nazboeram rôzne prírodníny a vytvorím z nich ikebanu.
  7. Vyšijem skautskú ľaliu na lástku s rozmermi minimálne 30 x 30cm.
  8. Naučím sa techniku pletenia náramkopv priateľstva a jeden darujem priateľovi.

1. Viem štrikovať alebo háčkovať. Vyrobil som jednu z nasledovných vecí : šál, čiapka, ponožky, vrecko na mobil.
  2. S družinou pripravím pre oddiel/zbor čajovňu, pričom na ňu vyrobíme aspoň 5 vecí (vankúšiky na sedenie, svietniky, výzdobu,…).
  3. Z vhodného dreva vyrežem jednoduchý predmet, ktorý sa dá používať alebo slúži na dekoráciu.
  4. Na Vianoce/Veľkú noc zhotovím aspoň 5 rôzných dekoratívnych predmetov do klubovne (netradičný stromček, vyzdobené vajíčka,…). K jednotlivým predmetom pripravým návody a dám ich každému radcovi v oddiely.
  5. Naučím sa postup, ako sa  vyrába sviečka a mydlo.
  6. Viem vyšívať aspoň štyrmi spôsobmi.
  7. Zhotovím si osnovu na tkanie a utkám na nej náramok alebo tašku.
  8. Z vŕbového dreva a starých voskoviek si zhotovím pastelku