Svetové priateľstvo

priatelstvoZelený stupeň

1. Minimálne pol roka si dopisujem alebo mailujem s niektorým zahraničným skautom (aspoň raz mesačne).
  2. Pred družinou/oddielom som prezentoval niektorú cudziu krajinu (fotografie, zákl. informácie, zaujímavosti) a ukázal som rozdiely v živote v danej a našej krajine.
  3. Splním jednu z nasledovných úloh:
    a) aspoň 6 mesiacov si vediem zápisník alebo album o niektorej cudzej krajine, nalepujem si tam informácie týkajúce sa skautingu, krajiny, kultúry, športu a zvykov.
    b) V klubovni vystavím min. 20 vlastných fotografií alebo premietnem 20 diákov ilustrujúcich a popisujúcich skauting, život, ľudí, zvyky a scenérie inej krajiny.
  4. Splním dva body z nasledujúcich:
    a) absolvujem min. 7-dňový tábor alebo výpravu so skautmi z inej krajiny. Aktívne sa spolupodieľam na vytvorení kroniky o tejto akcii, kde zhrniem svoje dojmy a čo som sa dozvedel od zahraničných skautov;
    b) pohostím doma zahraničných skautov;
    c) spravím niečo pre cudzincov žijúcich alebo navštevujúcich Slovensko, aby sa tu cítili ako doma;
    d) nahrám na kazetu táborové pesničky zahraničných skautov a aspoň 2 z nich prepíšem, preložím a rozdám v oddiele;
    e) od zahraničných skautov získam a v oddiele zorganizujem dve nové hry či aktivitu.
  5. Pred zahraničnými skautmi som prezentoval Slovensko a skauting u nás (história, zvyky, remeslá, typické hry, zaujímavosti, jedlá …).
  6. Pomohol som pripraviť a zorganizovať oslavy Dňa sesterstva alebo Sv. Juraja.

Pozn.: Táto odborka má iba zelený stupeň. Vychádza z medzinárodnej odborky Svetové priateľstvo.