KPZ – šKatuľka Poslednej Záchrany

kpz

KPZ – šKatuľka Poslednej Záchrany

kpzKPZ – šKatuľka Poslednej Záchrany obsahuje predmety, ktoré potrebuješ v nečakaných (dokonca aj takých, keď premokneš do nitky), napríklad znenazdajky potrebuješ v preplnenom autobuse zapísať peknú myšlienku, čo ti práve napadla, uprostred tmy ťa zachráni aj celkom malá sviečočka, prípadne padajúce gate udrží aj celkom tenký špagátik… Škatuľka by mala byť z nepremokavého materiálu (plast, kov), dobre tesnená voči presiaknutiu vlhkosti a vody, najvhodnejšia je, keď je odolná aj voči ohňu (takže z kovu). Rozmery by mali byť čo najmenšie, to preto aby ju bolo možné mať stále so sebou. Ešte sú na nej vyryté, alebo zvnútra napísané: meno, priezvisko, adresa, krvná skupina.

Mala by obsahovať aspoň tieto základné veci:

  • špagátik (najlepšia presne 1 meter, aby si sním mohol niečo odmerať)
  • niť (bledá a tmavá)
  • ihla
  • sviečka
  • žiletka (malý nožík)
  • gombíky
  • zicherky (zatváracie špendlíky)
  • gumičky
  • tuhý lieh (PE-PO)
  • drôtik
  • krieda
  • špendlíky
  • ceruzka
  • papierik
  • zápalky so škrtadlom, zabalené vo vodeodolmom obale
  • rýchloobväzy (leukoplasty)
  • mince (3 € v drobnejších)
  • poštová známka
  • lístky na MHD
  • lieky (na alergiu, keď ti je zle z cestovania…)
  • a iné…