Projekty

Polievka pre Nocľaháreň Depaul

Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul poskytuje nocľah, stravy, hygienu, šatstvo a sociálne poradenstvo každému, kto jej služby potrebuje. Nízkoprahová nocľaháreň je otvorená všetkým ľuďom bez domova (aj pod vplyvom alkoholu).

Naša pomoc

My sme zapojili do pomoci práve so stravou pre ľudí bez domova. Raz za dva mesiace uvaríme večeru pre všetkých nocľažníkov.

Roveri a najstarší skauti sa stretnú a za niekoľko hodín spolu uvaria okolo 60 litrov hustej polievky, napríklad gulášu, kapustnice, fazuľovej či šošovicovej polievky alebo inej. Najviac práce je s šistením a krájaním zeleniny a mäsa. Potom zostáva už len samotné varenie, ktoré v takonto objeme trvá dlhší čas.

Ako môžete pomôcť vy?

Uvarením polievky. V bežných domácich podmienkach je dobré, keď sa nájdu dvaja ľudia, z ktorých každý uvarí polovicu objemu. Varenie zaberie buď pol dňa, alebo dva celé večery, kedy sa v prvý večer prpraví včetka zelenina a mäso a predvarí sa a druhý večer sa pridajú zvyšné suroviny (napr. zemiaky) a polievka sa dovarí a odovzdá nocľahárni. Nocľaháreň si vie po polievku prísť.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať alebo sa obrátťe priamo na Depaul Slovensko.

Prevzaté z sk.depaulcharity.org.